menuordersearch
geokala.com

راهنمای نحوه ثبت نام و دریافت اشتراک رایگان در سامانه شمیم ,

۱۳۹۷/۷/۱۶ دوشنبه
(9)
(1)
راهنمای نحوه ثبت نام و دریافت اشتراک رایگان در سامانه شمیم
راهنمای نحوه ثبت نام و دریافت اشتراک رایگان در سامانه شمیم

برای ثبت نام در شمیم و برخورداری از سرویس های آنلاین و آفلاین آن مراحل زیر را انجام دهید (در حال حاضر ثبت نام و دریافت تصحیحات صرفا برای همکاران ثبتی مقدور است و در آینده با نهایی شدن دستورالعمل های لازم، امکان دریافت تصحیحات توسط سایر افراد ذیصلاح در سطح استان فراهم خواهد شد) :

۱٫ ابتدا وارد سایت شمیم از طریق نشانی Shamim.SSAA.ir شوید.

۲٫ سپس بر روی قسمت مدیریت کاربران کلیک نمائید.

۳٫ از منوی اصلی بالای سایت سمت راست قسمت Sing Up را کلیک نمائید.

۴٫ اطلاعات ثبت نام را در حالتی که صفحه کلید رایانه انگلیسی است، به دقت و با رعایت دقیق موارد زیر را تکمیل نمائید.

۴-۱٫ در قسمت User name*، شماره ملی خود را بدون درج علامتهای – و. .. و صرفاً به صورت ۱۰ عدد پیوسته وارد نمائید. صفرهای سمت چپ شماره ملی نیز وارد شود (مثال۰123456789).

۴-۲٫ در قسمت Password* رمز عبور دلخواه را وارد نمائید و در قسمت Verify password* مجدداً آنرا تکرار نمائید. توجه فرمائید که بزرگی و یا کوچکی حروف موثر است.

۴-۳٫ نام خود را در فیلد First name* (مثال  Behrouz ) و نام فامیل را در فیلد Last name* (مثال Alizadeh ) وارد نمائید.

۴-۴٫ در فیلد Company اطلاعات را به شرح زیر وارد نمائید.

 • در صورتیکه کارمند سازمان ثبت هستید صرفاً کد سه رقمی مشخصه واحد ثبتی (CMS) را با حروف بزرگ درج در ادامه حرف خط زیر ” _ ” و در ادامه سه حرف اول برند دستگاه (به عنوان مثال :لایکا LEI، سپتنتریو SEP، تریمبل TRI، صوت SOU، جواد JAV)، در ادامه حرف خط زیر ” _ ” و در ادامه شماره سریال دستگاه مورد استفاده را وارد نمائید (مثال برای حوزه ثبتی شهرری در استان تهران و دستگاه مورد استفاده ژئوپوز به شماره سریال 123456 باشد عبارت ” G10_POS_123456 ” را وارد نمائید).
 • در صورتیکه کارمند سازمان ثبت نیستید کد سه رقمی استانی که در آن فعالیت خواهید داشت را از جدول شماره ۱ انتخاب و در ادامه آن علامت خط زیر درج نموده و در ادامه آن
 • اگر عضو نظام مهندسی هستید عبارت NEZAM را در ادامه درج نمائید. به عنوان مثال اگر عضو نظام هستید و در تهران فعالیت دارید در فیلد Company عبارت ۱۰۰_NEZAM را وارد نمائید.
 • اگر از سوی یک سازمان یا ارگان دولتی معرفی شده اید در ادامه عبارت GOV را درج نمائید به عنوان مثال اگر از طرف یک سازمان دولتی معرفی شده و در استان تهران کار می‌کنید در فیلد عبارت V00_GOV را وارد نمائید.
 • اگر شامل موارد بالا نیستید در ادامه عبارت PRI را درج نمائید. در این صورت به عنوان مثال اگر در استان فارس مشغول کار هستید عبارت K00_PRI را در فیلد Company درج نمائید.

۴-۵٫ در فیلد تصویر کاربر:

 • اگر عضور نظام مهندسی هستید تصویر پروانه نظام مهندسی که با ۳۰۰ DPI اسکن شده است و حجم آن کمتر از ۸۰kb است، را با فرمت jpeg درج نمائید.
 • اگر از سوی اداره / سازمان – دولتی معرفی شده است تصویر معرفی نامه را با ۳۰۰ DPI و حجم کمتر از ۸۰kb اسکن و با فرمت jpeg درج نمائید.
 • اگر کارمند سازمان ثبت هستید لزومی به درج تصویر نیست.
 • اگر شخص حقیقی هستید و مشمول سه مورد بالا نمی‌باشید کارت ملی خود را با ۳۰۰DPI و حجم کمتر از ۸۰kb اسکن و درج نمائید.

۴-۶٫ در قسمت Mail*، آدرس پست الکترونیکی خود را بدقت وارد نمائید (مثال Geomatic@yahoo.com).

۴-۷٫ در قسمت Language، انگلیسی را وارد نمائید.

۴-۸٫ در قسمت Mobile phone*، شماره همراه خود را بدقت وارد نمائید (مثال 09121833280 ).

۴-۹٫ در قسمت Device Name-Model*، نام دستگاه و سپس علامت دش (-) و در ادامه مدل دستگاه خود را بدقت وارد نمائید(مثالGEOPOS-G10).

۴-۱۰٫ در صورتیکه کارمند سازمان ثبت هستید، در قسمت Device Serial Number*، شماره سریال دستگاه خود را به دقت وارد نمائید( مثال 123456 ). همکاران ثبتی در ورود اطلاعات نام و شماره سریال دستگاه دقت کافی معمول دارند زیرا در کنترل میزان بهره برداری از Rover های خریداری شده در سازمان ثبت اسناد از این اطلاعات استفاده می‌شود)

۴-۱۱٫ در صورتیکه معرفی شده دولتی هستید نام سازمان /ارگان دولتی، شماره نامه و تاریخ نامه را به دقت در سه فیلدی که به این منظور در نظر گرفته شده است وارد نمائید.

۴-۱۲٫ در صورتیکه عضو نظام مهندسی هستید شماره پروانه نظام مهندسی را در فیلدی که به این منظور در نظرگرفته شده است وارد نمائید.

۴-۱۳٫ نام استان حوزه فعالیت را از جدول یک در فیلد نام استان وارد نمائید.

 • در حال حاضر فعال شدن کاربر همکاران ثبتی در شمیم با طی مراحل اداری انجام خواهد شد. و در آینده فعال شدن کاربری سایر متقاضیان، بر اساس دستورالعملی که در سایت ssaa.ir درج و اطلاع رسانی خواهد شد انجام می‌شود.
 • محصول استان عنوان شده از سوی کاربر پس از تائید اداره کل ثبت استان، فعال خواهد شد.

جدول شماره ۱ : کد سه رقمی استانها

کد استاننام استان
۳۰۰آذربایجان شرقی
۴۰۰آذربایجان غربی
S00اردبیل
O00اصفهان
V00البرز
۸۰۰ایلام
J00بوشهر
۱۰۰تهران
P00چهارمحال و بختیاری
T00خراسان جنوبی
I00خراسان رضوی
U00خراسان شمالی
۶۰۰خوزستان
C00زنجان
H00سمنان
۹۰۰سیستان و بلوچستان
K00فارس
A00قزوین
Q00قم
B00کردستان
۵۰۰کرمان
۷۰۰کرمانشاه
L00کهکیلویه و بویر احمد
R00گلستان
F00گیلان
۲۰۰لرستان
G00مازندران
E00مرکزی
M00هرمزگان
D00همدان
N00

یزد

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر